Skocz do zawartości
Myszaty

Facebook i Google dostały pierwsze pozwy za RODO. Na łączną sumę 7,6 miliarda euro

Recommended Posts

Na taki krok zdecydował się austriacki aktywista Max Schrems, od dawna walczący z oboma gigantami. Teraz zarzuca im wymuszanie zgody na przetwarzanie danych w zamian za teoretycznie bezpłatną usługę.Max Schrems pozwał Facebooka i Google już kilka godzin po wejściu w życie nowych przepisów dotyczących danych osobowych. Co prawda obie firmy dostosowały swoją politykę prywatności i zasady do RODO jeszcze przed 25 maja, jednak zdaniem Schremsa jest to dalekie od ideału.

Uważa, że w praktyce użytkownik nie ma wyjścia, bo Facebook i Google proszą użytkowników o zaznaczenie pola ze zgodami, byśmy mogli uzyskać dostęp do usług. Jego zdaniem jest to wymuszenie a ludzie powinni mieć wybór, co chcą zaznaczyć i do jakiej części usług firmy chcą mieć dostęp.

Austriak złożył pozwy w odpowiednich urzędach europejskich. Od Facebooka (w tym WhattsAppa i Instagrama) domaga się 3,9 mld euro, pozew wycelowany w Google wycenił na 3,7 miliarda.

RODO to nowe przepisy obowiązujące w UE. Wszystkie firmy, które gromadzą i przetwarzają dane obywateli Unii muszą się do nich dostosować.

 

 

http://innpoland.pl/143777,google-i-facebook-juz-pozwane-za-rodo-moga-stracic-lacznie-7-6-mld-euro

Udostępnij ten post


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

O nas:

Cs-Zn.pl jest siecią tworzoną z pasją i zaangażowaniem. Na naszych serwerach posiadamy unikalne pluginy co sprawia, że nasze serwery są jedyne w swoim rodzaju. Istniejemy dla was już od 28 czerwca 2016 roku i oby jak najdłużej! Gdyby nie użytkownicy i gracze sieć dawno by już nie istniała. Dziękujemy!

Smiley face
×