Skocz do zawartości
Myszaty

Rekordowe wyniki Nvidii - firma stara się zwiększyć dostawy kart graficznych

Recommended Posts

Nvidia właśnie zaprezentowała swoje wyniki finansowe za ostatni kwartał, jak również cały ubiegły rok finansowy i nie da się ukryć, że firma ma powody do zadowolenia. W ostatnim 3-miesięcznym okresie rozliczeniowym (zakończonym 28 stycznia) wygenerowała rekordowy przychód w wysokości 2,91 mld USD, czyli o 34% lepszy niż przed rokiem, co spowodowało 12% wzrost cen akcji Zielonych.

Przełożyło się to na bardzo mocne zamknięcie całego roku, gdzie firma odnotowała 9,71 mld USD przychodu, co jest o 41% lepszym rezultatem niż w poprzednim roku. Zysk wyniósł zaś 3,05 mld USD za cały rok i 1,12 mld USD za czwarty kwartał.

Oczywiście to układy graficzne stanowią najważniejszy czynnik działalności Nvidii i w ostatnim kwartale odpowiadały one za aż 2,46 mld USD obrotów, z czego 174 mld USD związane było z gamingowym rynkiem (układy dla kart graficznych i konsol). Firma dostrzega jednak także bardzo wysokie zapotrzebowanie ze strony kopaczy kryptowalut, które przekroczyło ich oczekiwania. W czwartym kwartale to było podobno wyraźnie wyższe niż w poprzednim, ale nie podano żadnych konkretnych liczb.

Zieloni podkreślili jednak, że będą koncentrować się na swoim rdzennym rynku, tym bardziej, że kryptowaluty wciąż pozostają bardzo niestabilne. W pierwszym kwartale bieżącego roku firma nie spodziewa się wzrostu popytu na karty dla "górników", ale ten wciąż ma być na tyle wysoki, że stanowić może problem dla graczy szukających nowych kart w rozsądnych cenach. Prezes NVIDII, Jensen Huang, zaznaczył jednak, że to sprzedawcy odpowiadają za ceny i producent potwierdził, że poprosił ich, by skoncentrowali się na sprzedaży graczom. Przynosi to pierwsze rezultaty, ponieważ takie sklepy, jak Micro Center, podjęły już pierwsze kroki, by nowe karty trafiały w pierwszej kolejności do tej grupy, choć z drugiej strony Amazon i Newegg sprzedają pakiety po 6 kart dla kopaczy.

NVIDIA zapewnia jednak, że podjęła już działania mające na celu zwiększenie podaży, Huang pochwalił w tym kontekście dostawców komponentów, ale CEO nie podał dokładnych przyczyn problemów z dostępnością kart, tak jak ostatnio zrobiło to AMD, wprost wskazując na braki pamięci HBM2 i GDDR5.

 

 

 

http://www.frazpc.pl/aktualnosci/935993,rekordowe-wyniki-nvidii---firma-stara-sie-zwiekszyc-dostawy-kart-graficznych.html

Udostępnij ten post


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

O nas:

Cs-Zn.pl jest siecią tworzoną z pasją i zaangażowaniem. Na naszych serwerach posiadamy unikalne pluginy co sprawia, że nasze serwery są jedyne w swoim rodzaju. Istniejemy dla was już od 28 czerwca 2016 roku i oby jak najdłużej! Gdyby nie użytkownicy i gracze sieć dawno by już nie istniała. Dziękujemy!

Smiley face
×