Skocz do zawartości
Myszaty

Ten sprzęt Google nagrywa użytkowników bez przerwy. Wszystko wysyła do centrali. Jest oświadczenie

Recommended Posts

Jeden z dziennikarzy odkrył, że Google Home Mini, inteligentny głośnik rozumiejący komendy głosowe, "podsłuc***e" użytkowników. Nagrywa i przesyła na serwery dźwięki bez przerwy. Mamy komentarz Google.

Serwis Android Police donosi o dziwnej wadzie inteligentnego głośnika Google Home Mini zaprezentowanego tydzień temu. Urządzenie nagrywa dźwięki i rozmowy bez przerwy. Przesyła je następnie na serwery producenta. 

Tymczasem celem Mini jest nasłuchiwanie komend głosowych tylko, kiedy użytkownik o to poprosi wydając komendę "OK Google". 

Cytat

Google: to błąd, zmieniamy oprogramowanie

Producent głośnika potwierdził istnienie wady. Zapewnił jednak, że wynika ona jedynie z usterki oprogramowania, które przyjmuje błędny tryb. Firma zapewnia, że Home Mini, które trafi do konsumentów, będzie pozbawione wady - odpowiednia aktualizacja oprogramowania jest już gotowa. 

Miniaturowa wersja inteligentnego głośnika, niemal w całości pokryta jest materiałem. Pod nim znajdują się cztery diody sygnalizujące aktualny status pracy. W środku znajdziemy oczywiście głośnik emitujący dźwięki w każdą możliwą stronę.

W ramach dodatkowych akcji jakie dodano do miniaturowego asystenta możemy między innymi łatwiej znaleźć smartfon, pytając o jego lokalizację Google Home Mini. Ten skontaktuje się z telefonem i uruchomi w nim dzwonek. Ponadto można skorzystać z funkcji transmisji komunikatów pomiędzy poszczególnymi urządzeniami Google Home umieszczonymi w innych pomieszczeniach.

Nowy inteligentny głośnik zapewnia kompatybilność z ponad 1000 akcesoriów z zakresu inteligentnego domu. Warto również wspomnieć o nowych funkcjach przeznaczonych dla rodzin.

Google Home Mini wyceniono na 49 dolarów, a zamówienia na sprzęt można składać już dziś. Urządzenie wejdzie do wszystkich 7 krajów, w których funkcjonuje Google Home już 19 października. Dostępne będa trzy kolory materiałowej powłoki głośnika (czerwony, srebrny i czarny).

Czy sprzęt może nas podsłuchiwać?

To nie pierwsze doniesienia o tym, że inteligentne urządzenia podłączone do sieci "podsłuc***ą" użytkowników. W 2015 roku podobne oskarżenia spadły na firmę Samsung, także LG. Ich inteligentne telewizory wyposażone w funkcje SmartTV miały "nasłuchiwać" komend głosowych bez przerwy, a nie, jak wcześnie, tylko po wybraniu specjalnego przycisku na pilocie. Koreańscy producenci zapewnili, że nie podsłuc***ą rozmów. Po pierwsze użytkownik widzi ikonkę mikrofonu, kiedy funkcja rozpoznawania głosu działa. Po drugie ciągłe nasłuchiwanie i analizowanie rozmów z milionów urządzeń wymagałby posiadania gigantycznej infrastruktury. Podsłuchane dane trzeba by gdzieś zmagazynować i przetworzyć, a to nie jest tanie. 

Należy też pamiętać o tym, że najbardziej niebezpiecznym "szpiegiem", którego powinniśmy się obawiać się jest smartfon. Jeśli producenci sprzętów lub systemów chcieliby nas podsłuchiwać to robiliby za pomocą tych urządzeń. 

 

 

http://next.gazeta.pl/next/7,151243,22499176,ten-sprzet-google-nagrywa-uzytkownikow-bez-przerwy-wszystko.html

Udostępnij ten post


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

O nas:

Cs-Zn.pl jest siecią tworzoną z pasją i zaangażowaniem. Na naszych serwerach posiadamy unikalne pluginy co sprawia, że nasze serwery są jedyne w swoim rodzaju. Istniejemy dla was już od 28 czerwca 2016 roku i oby jak najdłużej! Gdyby nie użytkownicy i gracze sieć dawno by już nie istniała. Dziękujemy!

Smiley face
×