Skocz do zawartości
Myszaty

Windows Media Player znika z Windowsa – w erze Muzyki Groove pozostanie opcją

Recommended Posts

Specjalne odmiany systemów Windows z literką „N” w nazwie mogą już nie być potrzebne. Windows Media Player, multimedialny odtwarzacz wprowadzony do pakietu systemowych aplikacji w 1991 roku wraz z Windows 3.0 Multimedia Extensions, został przez Microsoft usunięty z najnowszej wersji systemu Windows 10. Uczestnicy programu Windows Insider donoszą, że zainstalowanie z Windows Update paczki KB4046355 powoduje usunięcie ze starszych wersji Windowsa 10 systemowego odtwarzacza multimediów, a przeinstalowanie świeżego buildu 16299.15, czyli wydania RTM najnowszej wersji Fall Creators Update, wcale go nie przywraca.Aktualizacja, która usuwa Windows Media Player, nosi nazwęFeatureOnDemandMediaPlayer i faktycznie czyni odtwarzacz opcjonalnym. Aby go przywrócić, należy w panelu Ustawienia przejść do Aplikacje > Aplikacje i funkcje > Zarządaj funkcjami opcjonalnymi. Kliknięcie przycisku Dodaj funkcję powinno wyświetlić listę, na której znajdzie się też Windows Media Player. Kliknięcie Zainstaluj, powinno przywrócić odtwarzacz do systemu.Microsoft nie potwierdził oficjalnie wycofania Windows Media Playera z domyślnego pakietu systemowych aplikacji Windowsa w Fall Creators Update, co więcej niektórzy użytkownicy donoszą, że „u nich działa” – odtwarzacz po instalacji KB4046355 pozostał.Niemniej jednak wycofanie odtwarzacza wydaje się całkiem sensowne. Po pierwsze znika konieczność utrzymywania tych bezsensownych wersji N systemu, stworzonych na żądanie Komisji Europejskiej i pozbawionych właśnie odtwarzacza multimedialnego, pod drugie można w ten sposób wygaszać samego Windows Media Playera, wyglądającego dziś na relikt minionej epoki przy swoim młodszym kuzynie, programie Muzyka Groove. Warto przypomnieć, że dziś nawet oficjalna strona Windows Media Playera, tj. WindowsMedia.com, przekierowuje na stronę Microsoftu wychwalającą integrację Muzyki Groove ze Spotify.

 

 

https://www.dobreprogramy.pl/Windows-Media-Player-znika-z-Windowsa-w-erze-Muzyki-Groove-pozostanie-opcja,News,83595.html

Udostępnij ten post


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

O nas:

Cs-Zn.pl jest siecią tworzoną z pasją i zaangażowaniem. Na naszych serwerach posiadamy unikalne pluginy co sprawia, że nasze serwery są jedyne w swoim rodzaju. Istniejemy dla was już od 28 czerwca 2016 roku i oby jak najdłużej! Gdyby nie użytkownicy i gracze sieć dawno by już nie istniała. Dziękujemy!

Smiley face
×