Skocz do zawartości

Myszaty

Opiekun Sieci
 • Zawartość

  3068
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane Dni

  28

Cała aktywność użytkownika Myszaty

 1. 1. lol na zawsze 2. czasu/miłości/zdrowia 3. Nie bajerował dziewczyny kumpla oraz gwałt z pedofilią bo do tego trzeba być już ściekiem i takich ludzi za jaja trzeba wieszać, więc nigdy, przenigdy tej zasady nie złamie.
 2. Wiadomość wygenerowana automatycznie. Temat został zamknięty, jeżeli się z tym nie zgadzasz raportuj ten post, a administracja rozpatrzy go ponownie.
 3. standard.ini Masz szansę się zrehabilitować, usuń i wróć po banie
 4. Wiadomość wygenerowana automatycznie. Twoja prośba o odbanowanie została rozpatrzona pozytywnie! Jeśli się z tym nie zgadzasz, raportuj ten post, a administracja rozpatrzy go ponownie.
 5. Witamy
 6. Zasady plebiscytu: - Nie możesz głosować na samego siebie - Głosować możesz tylko raz - Jeżeli nie masz kandydata zostaw puste pole - Masz czas do 23.03.2018r Wzór: Forumowe: 1. Najlepszy Administrator (Właściciel, Admin Tech, Opiekun Sieci, Moderator,H@) miesiąca: 2. Największy spamer na forum miesiąca: 3. Najbardziej lubiana osoba na forum: 4. Najbardziej pomocny użytkownik: 5. Największy no-lifer: 6. Największa fajtłapa forum: 7. Najbardziej niedoceniany użytkownik: 8. Najbardziej pracowity użytkownik: 9. Największy pijak na sieci: 10. Najzabawniejsza osoba na forum: 11. Najlepszy Opiekun serwera,Redaktor,Grafik miesiąca: 12. Najlepszy Maniak na forum miesiąca: 13. Najlepszy członek BansTeam miesiąca: 14. Temat miesiąca: 15. Najbardziej pomysłowa osoba miesiąca: 16. Największy spamer sb miesiąca: 17. Największy leniwiec sieci: Serwerowe: 1. Najlepszy admin serwera miesiąca: 2. Najsurowszy admin serwera miesiąca: 3. Najbardziej wkurzający gracz: 4. Cziter miesiąca:
 7. Wiadomość wygenerowana automatycznie. Temat został zamknięty, jeżeli się z tym nie zgadzasz raportuj ten post, a administracja rozpatrzy go ponownie.
 8. Był organizowany taki konkurs ale nie będziemy robić go co miesiąc, od czasu do czasu nie zaszkodzi ale co za dużo to nie zdrowo. Co miesiąc jedynie s a rozdawane nagrody za top15.
 9. Witamy Jeżeli o kase chodzi to ja również przyjmę oczywiście wszystko zgodnie z przepisami
 10. 1. Czym owieczka? 2. Ja tam wole kabelkiem, pewniejsze a nie jakieś technologie, szmery bajery. 3. Ja tam wole naszą planetkę, bo na innej nie kupie karty graficznej a z ziemi kurierowi mogłoby trochę zająć.
 11. Wiadomość wygenerowana automatycznie. Twoja prośba o odbanowanie została odrzucona! Jeśli nie zgadzasz się z tą decyzją, raportuj ten post, a administracja rozpatrzy go ponownie.
 12. Co jest nie tak? Może to, że grasz na WH?
 13. screeny wstawiamy na zippyshare.com
 14. GG (dawniej Gadu-Gadu), bez wątpienia kultowy polski komunikator, znów zmienia właściciela. Kupiła go firma zajmująca się szybkimi przelewami. Wartość transakcji mogła przekroczyć dwa miliony złotych. Platforma GG, znana wcześniej jako Gadu-Gadu, zmieniła właściciela. Jak informuje portal wirtualnemedia.pl - firma England.pl, zajmująca się szybkimi przelewami, podpisała z Xevin Consulting Limited, dotychczasowym właścicielem, umowę inwestycyjną. To początek procesu przenoszenia usługi z powrotem do Polski oraz przygotowywania dla użytkowników innowacyjnych usług fintech. - oświadczył nowy właściciel na Twitterze. England.pl powstała w 2005 roku w Koszalinie. Oferuje głównie przelewy (ma licencję Komisji Nadzoru Finansowego) pomiędzy Polską, a Wielką Brytanią. Transferuje około 300 milionów złotych rocznie. Zakup Gadu-Gadu jest, wedle Romualda Remusa, wiceprezesa spółki, elementem długofalowej strategii biznesowej firmy, która ma umożliwić wykorzystanie komunikatora również na potrzeby wdrożenia innowacyjnych usług fintech. Mieliby z nich korzystać nie tylko Polacy i mieszkańcy Wysp, ale klienci z całej Unii. "Tak naprawdę, to możliwości są ograniczone tylko wyobraźnią. Trudno na tym etapie oczywiście podawać zbyt wiele szczegółów, ale wyobrażamy sobie, że oprócz tradycyjnej komunikacji Gadu-Gadu może posłużyć np. do: dokonywania płatności między użytkownikami (w tym także tych za granicą), dzielenia się kosztami między użytkownikami, wzajemnych pożyczek, crowdfundingu, usługi inicjowania płatności określonym w PSD II, może oferować usługę czatu dla firm, itd., itp." - napisał w przesłanym nam komentarzu Remus. - Chcemy jednak przede wszystkim przywrócić GG chociaż część dawnej świetności i uczynić z niego miejsce do bezpiecznej komunikacji, w tym np. między zespołami skupionymi wokół jakiś projektów, czy wewnątrz konkretnej firmy. Wcale nie musimy do tego używać np. Messengera. Polscy programiści już wiele lat temu stworzyli równie dobre narzędzie, no ale niestety skupili się tylko na Polsce i np. nie przygotowali nawet anglojęzycznej wersji komunikatora - dodaje Romuald Remus. Transakcja może być warta miliony England.pl nie zdradza wielkości transakcji. Nie wiadomo też za jaką kwotę Xevin odkupił platformę GG od Allegro (będącego wówczas własnością Naspers) w 2015 r.. Wiadomo jednak, że w czerwcu ubiegłego roku przejęcie Gadu-Gadu spółka Grupa Sar. Do transakcji ostatecznie nie doszło, padła jednak kwota przejęcia - 2,4 mln zł. Według badań Gemius/PBI, cytowanych przez wirtualnemedia.pl, w sierpniu ub.r. desktopowy komunikator GG miał 1,33 mln realnych użytkowników, a serwis GG.pl - 321,4 tys. użytkowników i 45,6 mln odsłon. W 2011 roku Gadu-Gadu miało około 50 milionów unikatowych użytkowników, którzy wysyłali do 300 milionów wiadomości dziennie, a dziennie powstawało ponad 500 nowych kont. http://next.gazeta.pl/next/7,151243,23136688,kultowy-polski-komunikator-przejety-przez-firme-oferujaca-szybkie.html
 15. Microsoft nie osiada na laurach i cały czas rozwija system Windows 10. Aktualizacja oznaczona jako Spring Creators Update pojawi się na komputerach już w przyszłym miesiącu – jej premiera została zaplanowana na kwiecień, jednak amerykańska firma nie podała konkretnej daty. Nowe uaktualnienie dla "dziesiątki" zapowiada się obiecująco. Na szczęście nie trzeba będzie długo czekać, aby móc je wypróbować na własną rękę. Podejrzewam jednak, że minie sporo czasu zanim Spring Creators Update trafi na wszystkie komputery. W przypadku dostarczania dużych aktualizacji amerykańska firma zalicza bowiem spore opóźnienia... W Windows 10 Spring Creators Update znajdziemy sporo nowości. Warto wspomnieć tutaj chociażby o osi czasu Timeline, obsłudze technologii HDR, zmianach dotyczących filozofii projektowania Fluent Design czy chociażby wsparciu dla DPI. Nowych funkcji doczeka się także Cortana, jednak z możliwości tej asystentki nie możemy w pełni wykorzystać w naszym kraju. Najważniejsze nowości będą jednak dotyczyć wspomnianego Fluent Design – przeprojektowany interfejs Windows 10 ma pozwolić na zwiększenie komfortu podczas codziennej pracy, nie tylko w kwestii wizualnej estetyki. Spring Creators Update oprócz zmian "na powierzchni", to także masa większych lub mniejszych usprawnień pod maską samego systemu – Microsoft nie wyszczególnił dokładnie wszystkich poprawek, te poznamy zapewne dopiero w momencie premiery aktualizacji. http://www.instalki.pl/aktualnosci/software/30511-windows-10-spring-creators-update.html @Kyczυ♛
 16. W 2018 roku przypada 20-lecie istnienia Orange w Polsce, które wcześniej funkcjonowało na rynku pod marką Idea. Z tej okazji operator przygotował moc atrakcji, a jedną z nich jest całkowicie bezpłatny pakiet 20 GB internetu, który może włączyć każdy użytkownik usługi mobilnej. Co bardzo istotne, bezpłatny pakiet 20 GB internetu dostępny jest zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych oraz użytkowników ofert na kartę. Mowa tu także o tych, korzystających z internetu mobilnego. Aby aktywować bonus na danym numerze, należy wysłać SMS o treści „20” na bezpłatny numer 80820. Jeśli z kolei ktoś chce go włączyć na innym numerze, musi wysłać SMS o treści „20naNUMER” na bezpłatny numer 80820, gdzie „NUMER” oznacza dziewięciocyfrowy numer internetu mobilnego, na którym świadczona jest jedynie usługa transmisji danych, na przykład 500123123. Opcja ta nie jest dostępna w przypadku innych usług mobilnych. Bonus zostanie uruchomiony w ciągu 24 godzin od wysłania bezpłatnego SMS-a i ważny będzie przez 30 dni kalendarzowych. W ramach prezentu użytkownik otrzymuje 20 GB internetu, który może wykorzystać jedynie w kraju. Jeśli ktoś już posiada w ramach swojej usługi pakiet internetu, promocyjny wykorzystywany jest w pierwszej kolejności. Niewykorzystany transfer przepada. Uprawnieni klienci Orange mogą włączyć bonus od 14 marca 2018 roku do 12 kwietnia 2018 roku włącznie. Stan pozostałego transferu można sprawdzić na stronie www.orange.pl, w aplikacji na urządzenia mobilne Mój Orange lub wysyłając SMS o treści „ILE DANYCH” na numer 901. Ta ostatnia opcja kosztuje 20 groszy i jest dostępna jedynie dla użytkowników ofert na kartę. https://www.tabletowo.pl/2018/03/14/orange-20-gb-internetu-jak-wlaczyc-pakiet/
 17. GG upada ale czy upadnie to tego nie byłbym taki pewien, teraz na topie jest messenger, tyle, że upychają do niego coraz więcej rzeczy i jak tak dalej pójdzie to zrobią z niego drugiego facebooka i wtedy na ratunek może przyjść GG w szczególności, że chcą wejsć na rynek zagraniczny, prosty komunikator z lekkimi bajerkami ale bez większej przesady czyli to co większość oczekuje od komunikatora.
 18. Pasmo wizerunkowych sukcesów procesów Ryzen właśnie zostało przerwane – i to z najmniej spodziewanej strony. Izraelska firma CTS Labs przedstawiła łącznie 13 sprzętowych luk w architekturze Ryzenów (a także ich serwerowych odpowiedników, czipów EPYC). Pod względem zagrożenia jakie stanowią, wyglądają one jeszcze gorzej, niż ujawnione na początku tego roku luki w procesorach wykorzystane do ataków Meltdown i Spectre. Słowem-kluczem jest tutaj jednak „wyglądają”. Branża bezpieczeństwa jest bowiem zdumiona sposobem, w jaki luki te ujawniono, dając producentowi jeden dzień na reakcję. Same opisy ataków też budzą wątpliwości. Czy to ujawnienie zagrożeń, czy po bezprecedensowy atak na AMD? O ile w wypadku luk Meltdown i Spectre mieliśmy do czynienia już na początku z poważnymi publikacjami naukowymi, nie pozostawiającymi cienia wątpliwości do skali zagrożenia, tutaj sytuacja wygląda trochę inaczej. Dwudziestostronicowy raport CTS jest raczej lakoniczny, opisuje odkryte luki raczej pobieżnie, a kończy się notatką prawników firmy, z której dowiadujemy się, że służyć ma jedynie celom informacyjnym i edukacyjnym. Przyglądając się raportowi bliżej, znajdziemy tam opisy łącznie 13 podatności, podzielonych na cztery klasy. Otrzymały one (oczywiście) barwne nazwy – MasterKey, RyzenFall, Fallout oraz Chimera. Pozwalać mają na przejęcie kontroli nad atakowanymi systemami, a także wydobycie wrażliwych danych ze sprzętowych enklaw nowych procesorów AMD. Poniżej przedstawiamy je kolejno, pogrupowane tymi klasami: MasterKey 1, 2 i 3 Są to ataki wykorzystujące luki pozwalające na instalację nieulotnego złośliwego oprogramowania działającego na AMD Secure Processor, które podobno jest w stanie obejść wszystkie mechanizmy bezpieczeństwa procesora, takie jak Secure Encrypted Virtualization oraz Firmware Trusted Platform Module. Za sprawą luk MasterkKey możliwe ma być wykradzenie danych logowania, w tym strzeżonych na poziomie systemu operacyjnego, takimi jak np. Virtualization-Based Security Microsoftu, stosowane w Windows Serverze. Możliwe ma być też fizyczne uszkodzenie komputera poprzez zniszczenie komórek pamięci flash w procesorze. Ataki wykorzystujące MasterKey przeprowadzone miały być na procesorach Ryzen i EPYC, a zagrażać mają też procesorom Ryzen Pro i Ryzen Mobile. RyzenFall 1 oraz Fallout 1 Te ataki pozwalać mają na zapis do chronionych obszarów pamięci, w tym Windows Isolated User Mode oraz Isolated Kernel Mode, a na niektórych płytach głównych także do pamięci koprocesora bezpieczeństwa – AMD Secure Processor Fenced DRAM. Tak samo za ich pomocą możliwe miałoby być wykradzenie wrażliwych danych, także i danych logowania, z obejściem zabezpieczeń takich jak np. Windows Credential Guard. Pozwalać one mają także na stworzenie malware chroniącego się w pamięci Windows Isolated User Mode i dzięki temu odpornego na antywirusy. Luki te przetestowane miały być na Ryzenach, Ryzenach Pro i EPYC-ach. Nie występują w procesorach Ryzen Mobile. RyzenFall 2 oraz Fallout 2 Za pomocą wyexploitowanych tymi atakami luk możliwe ma być wyłączenie ochrony przed zapisem dla Secure Management RAM (SMRAM). Ten sposób możliwe stałoby się tworzenie odpornego na antywirusy malware, pozostającego w chronionej pamięci. Podobnie jak poprzednio, luki te występować mają w Ryzenach, Ryzenach Pro i procesorach EPYC, nie ma ich za to w Ryzenach Mobile. RyzenFall 2 oraz Fallout 3 Tutaj mamy do czynienia z możliwością odczytania zawartości chronionych obszarów pamięci, w tym Windows Isolated User Mode, Isolated Kernel Mode, Secure Management RAM oraz AMD Secure Processor Fenced DRAM – jednak jedynie na wybranych płytach głównych AMD. Tak samo pozwala to na odczytanie wrażliwych danych, w tym chronionych za pomocą wirtualizacji, tak samo też ataki miały być sprawdzone na procesorach Ryzen, Ryzen Pro i EPYC, nie działają za to na Ryzen Mobile. RyzenFall 4 To atak pozwalający na uruchomienie dowolnego kodu na AMD Secure Processor i obejście zabezpieczeń firmware, takich jak Firmware Trusted Platform Module. Działając na tym poziomie napastnik może zarówno wykraść wrażliwe dane z chronionej wirtualizacją pamięci jak i uszkodzić fizycznie czip. Atak ten działać ma jedynie na procesorach Ryzen i Ryzen Pro, układy EPYC i Ryzen Mobile są odporne. Chimera Dwie ciekawe furtki, które znalazły się w firmware oraz sprzęcie (czipie ASIC), które pozwalają złośliwemu oprogramowaniu na wstrzyknięcie się w procesor 8051 czipsetu AMD. W ten sposób malware zyskuje dostęp do komunikacji między procesorem a urządzeniami USB, SATA i PCI-e, a w wielu wypadkach także komunikacji sieciowej, w tym przez Wi-Fi i Bluetootha. Chimera działa na Ryzenach i Ryzenach Pro, czipy EPYC i Ryzen Mobile mają być odporne. Kto zawinił, kto skorzysta? Luki wyglądają fatalnie, całkowicie podkopując zaufanie do procesorów AMD. A jak wygląda ujawnienie tych luk przez izraelskich badaczy? Szczerze mówiąc – jeszcze gorzej. Złamano wszelkie zasady odpowiedzialnych ujawnień zagrożeń, AMD dostało dosłownie jeden dzień na reakcję, nie zdołało w tym czasie nawet potwierdzić ujawnionych problemów. Zresztą bez przesady z tym „ujawnieniem”. O ile w wypadku Meltdown i Spectre mieliśmy głęboką analizę architektury i działający kod ataku, tutaj mamy ogólniki i zapewnienia. Co więcej, wygląda na to, że nawet te zapewnienia są przesadzone. Pierwsi badacze, którzy przyglądają się sprawie, już zauważają, że ich wykorzystanie wymagania administracyjnego dostępu do maszyny, w wielu wypadkach nawet fizycznego dostępu do maszyny. AMD ogłosiło, że prowadzi własne badania w tej kwestii. Wcześniej nigdy nie miało do czynienia z izraelską firmą i uważa za bardzo osobliwe, że w taki właśnie sposób doszło do ujawnienia tych rzekomych zagrożeń. Okazało się za to, że wbrew temu, co CTS Labs twierdzi, że kod exploitów jest w posiadaniu tylko ich badaczy oraz samego AMD, został on już przekazany firmie trzeciej. Na szczęście to ludzie o dobrej reputacji: Dan Guido, dyrektor techniczny Trail of Bits, ogłosił, że jego ludzie przeanalizowali odkrycia CTS Labs, dostarczone im w postaci kompletnego raportu z kodem exploitów. Poinformował też, że wszystkie ataki wymagają dostępu administracyjnego. Nas jednak zainteresował szczególnie jeden drobny detal. Dlaczego obejście Platform Security Processora na platformie AMD pozwala na obejście zabezpieczeń zwirtualizowanej pamięci Windowsa? Nie przesadzają ci producenci procesorów z możliwościami swoich wbudowanych komponentów „bezpieczeństwa”? https://www.dobreprogramy.pl/13-luk-w-procesorach-AMD-nie-zostalo-zmyslonych-sposob-ich-podania-zadziwia,News,86787.html
 19. 1. A trudno powiedzieć, nie mogę sobie nic takiego przypomnieć, coś m chodzi po głowie no ale cóż. 2. Esport- zwykłe uzależnienie czy walka o zwycięstwo. 3. Nakur... Znaczy się granie w komputer xD, ewentualnie spanie, wtedy to już jestem mega spokojny xDD
 20. Ja już na spadek cen nie liczę, bo to nie ma sensu a kryptosyf i tak będzie mega stabilny wahania +/- 10000zł #waluta xD
 21. Od czerwca Google nie będzie już zezwalać na reklamy treści związanych z kryptowalutami. Na podobny ruch zdecydował się na początku roku Facebook. Google informuje, że aktualizuje swoje zasady, dotyczące reklam związanych z usługami finansowymi. W ten sposób zakazuje promowania jakichkolwiek treści związanych z kryptowalutami czy nawet porad handlowych, dotyczących takich transakcji. Zakaz ma objąć m.in. opcje binarne, kryptowaluty, giełdy kryptowalut, ICO. Oznacza to, że nawet firmy z legalną ofertą kryptowalut nie będą mogły wyświetlać reklam za pośrednictwem narzędzi Google’a. Chodzi nie tylko o najbardziej znaną wyszukiwarkę, ale i inne strony internetowe, które z tych narzędzi korzystają. To dopiero początek, Google zmienia podejście do produktów finansowych wysokiego ryzyka. Google wprowadzi nowe zasady w czerwcu - Nie mamy kryształowej kuli, aby dostrzec, dokąd zmierza przyszłość kryptowalut, jednak widzieliśmy wystarczająco dużo szkód wyrządzonych konsumentom, by zrozumieć, że jest to obszar, do którego chcemy podejść z najwyższą ostrożnością - powiedział CNBC Scott Spencer z Google. Zaostrzenie kursu wobec reklam kryptowalut zbiegło się z corocznym raportem na temat reklam, które Google skasował z internetu. W ubiegłym roku było ich aż 3,2 mld (wobec 1,7 mld w 2016 roku). To reklamy niedozwolonych usług i produktów, a także stron, które infekują wirusami. Na wieść o nowych regulacjach Google tracą główne kryptowaluty. Notowania bitcona spadły z 9,29 tys. dol. do 8,79 tys. dol., etherueum z 694 dol. do 665 dol., ripple z 0,79 dol. do 0,76 dol. Facebook już blokuje W styczniu Facebook poinformował, że będzie blokował reklamy dotyczące kryptowalut. - Istnieje wiele firm, które promują opcje binarne, Initial Coin Offering czy kryptowaluty, ale nie działają w dobrej wierze - pisał wówczas na blogu Rob Leathern, dyrektor ds. zarządzania produktami w Facebooku. Facebook zachęca także użytkowników, by zgłaszali reklamy, które ich zdaniem naruszają wprowadzone zasady. http://next.gazeta.pl/next/7,151003,23140471,internet-bez-reklam-kryptowalut-google-je-zlikwiduje-to-kolejna.html
 22. mam płytke, chcesz? xD
 23. Wiadomość wygenerowana automatycznie. Twoja prośba o odbanowanie została rozpatrzona pozytywnie! Jeśli się z tym nie zgadzasz, raportuj ten post, a administracja rozpatrzy go ponownie.
 24. Wiadomość wygenerowana automatycznie. Temat został zamknięty, jeżeli się z tym nie zgadzasz raportuj ten post, a administracja rozpatrzy go ponownie.

O nas:

Cs-Zn.pl jest siecią tworzoną z pasją i zaangażowaniem. Na naszych serwerach posiadamy unikalne pluginy co sprawia, że nasze serwery są jedyne w swoim rodzaju. Istniejemy dla was już od 28 czerwca 2016 roku i oby jak najdłużej! Gdyby nie użytkownicy i gracze sieć dawno by już nie istniała. Dziękujemy!

Smiley face
×